ROTVAJLER útočí

30.12.2009 14:05

Pozn. PSÍ CHŮVY:

Rotvajler pochází již z dob antického Říma a pro svůj klidný, vyrovnaný charakter a atraktivní vzhled se stává stále oblíběnějším jak mezi zkušenými chovateli tak i mezi laiky. Zde vzniká ovšem největší chyba. Z klidného a dobromyslného psa se díky zanedbané výchově a neinformovanosti, často neúmyslně, stává pes dominantní a tvrdý. Je to temperamentí plemeno, které se nehodí pro nezkušené začínající kynology a v neposlední řadě ani k fyzicky slabším lidem, kteří jej při výchově nedokáží udržet. Rotvajler potřebuje pevnou ruku, která ho bude vést a ovládat, denně fyzickou zátěž a dlouhé procházky a samozdřejmě důsledný výcvik vedený nejlépe odborníkem. Při správném zacházení z něj vyroste vyrovnaný, rozhodný, oddaný a neúplatný společník, který je stále častěji vyhledáván do služeb policie a armády, avšak hodí se také jako hlídač nebo do rodiny s dětmi. V opačném případě se z něj však stane dominantí pes ovládající svého majitele, jeho rodinu a terorizující všechny v okolí. Všechny pozitivní rysy jeho povahy jako je odvaha, sebejistota, rozhodnost a vytrvalost se v takovém případě obrátí a jistě si již domyslíte, co může takový pes způsobit. Tento článek jsem napsala za účelem varování všem, kteří zvažují koupě pracovního psa, nejen rotvajlera, aby si důkladně rozmysleli, zda-li budou moci poskytnout psovi to pravé co potřebuje. Každý chceme mít doma psa společníka, nikoli zabijáka, a je jen na nás, co z něj uděláme.

 

Rotvajler je krásný, silný pes, který se při důkladné a důsledné péči může stát nenahraditelným společníkem. V opačném případě, při zanedbání výchovy a nesprávném výcviku, může být i nezlomným zabijákem.

 

Následující případy jsou skutečné a všem chovatelům a milovníkům rotvajlerů se může zdát, že je to spiknutí. Není to spiknutí, ani tímto nechci odradit nikoho od chovu rotvajlerů. Je to pouze upozornění dle doložených faktů na to, co mohou způsobit psi, jejichž psovodi o nich nic nevěděli, zanedbali výchovu, výcvik a nepřímo tak způsobili nejednu tragédii.

 

 

ROTVAJLER SE ZAKOUSL DO KRKU DVOULETÉ DÍVENKY

16. července 2009, Krčmaň

Do krku dvouleté holčičky se na přírodním koupališti u Krčmaně zakousl rotvajler. Vrtulník ji odvezl do nemocnice.

zdroj: DENÍK.CZ

ROTVAJLER TĚŽCE POKOUSAL PĚTILETÉ DÍTĚ

20. srpna 2009, Opava

Okamžiky plné hrůzy a beznaděje si toto pondělí prožila rodina pětiletého chlapečka z Budišovic na Opavsku, a hlavně pak chlapeček samotný. Zatímco si malý předškolák hrál na zahradě svého domu, brutálně ho napadl zuřivý rotvajler.

zdroj: DENÍK.CZ

 

UŠKRTIL ÚTOČÍCÍ ROTVAJLERA,...

3. září 2009, Chomutov

Chomutov - Maximálně pokuta hrozí 29letému Chomutovanovi, který v sebeobraně uškrtil na vodítku sousedovi rotvajlera. Muž bránil před čelistmi cizího psa vlastního čtyřnožce i sebe.

zdroj: DENÍK.CZ

 

ROTVAJLER VYTÁHL HOLČIČKU Z KOČÁRKU A POKOUSAL JI

26. října 2009, Dřevnovice

Neštěstím skončila procházka maminky s dětmi v Dřevnovicích na Prostějovsku. Na dvouletou holčičku v kočárku tam v pátek odpoledne zaútočil rotvajler a způsobil jí vážná zranění.

zdroj: DENÍK.CZ

 

ROTVAJLER VÁŽNĚ ZRANIL ŠESTILETÉHO CHLAPCE

8. listopadu 2009, Hradec Králové

Šestiletý chlapec byl v Račicích se svou rodinou na návštěvě u příbuzných. „Jezdili tam často. Šel si hrát na oplocený dvorek rodinného domu, kde byl sám. Příbuzní následně zjistili, že je pokousaný psem. V tu chvíli tam však pobíhali dva rotvajleři a není zřejmé, který z nich dítě pokousal,“ uvedla policejní mluvčí Anna Pešavová s tím, že obě zvířata měla povinné očkování proti vzteklině.

zdroj: NOVINKY.CZ

 

ROTVAJLER PŘEKOUSL DÍTĚTI OBĚ RUCE

13. listopadu 2009, Frýdek-Místek

Rotvajler překousl ve čtvrtek odpoledne obě ruce jedenáctiletému chlapci v Palkovicích na Frýdecko-Místecku. Školák se podrobil tříhodinové operaci a nyní leží na dětské jednotce intenzivní péče. Informoval o tom mluvčí policie Ivan Žurovec.

zdroj: NOVINKY.CZ

 

ZDIVOČELÍ ROTVAJLEŘI ROZTRHALI  PŘES STO KRÁLÍKŮ

18. listopadu 2009, Jičínsko

Doslova králičí jatka našli ráno majitelé dvou chovů těchto domácích zvířat. Jednomu z obyvatel východočeských Sobčic, ve kterých podle dostupných informací žije něco málo přes tři sta lidí, utekli dva rotvajleři. Policie se domnívá, že právě oni roztrhali 133 králíků a devět slepic.

zdroj: iDNES.CZ

 

ROTVAJLER VYKOUSL DÍVCE KUS RUKY

20. listopadu 2009, Lisov

Seděla na zastávce v Lisově u Stoda a čekala na kamarádku, která jela domů autobusem. Najednou se tam objevil rotvajler a kousl jí nejdřív do stehna, pak ji vykousl kus masa nad zápěstím a udělal jí asi pěticentimetrovou díru do ruky až na kost.

zdroj: DENÍK.CZ

 

NA DÁLNICI D5 DVA ROZZUŘENÍ ROTVAJLEŘI ROZSÁPALI SRNU

14. prosince 2009, Beroun

Srnu na dálnici D5 před zraky řidičů trhali údajně dva rotvajleři. „Na tísňovou linku 158 nám kvůli tomu volalo asi 70 vyděšených lidí,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

zdroj: DENÍK.CZ